طرح های نوین بیمه

بیمه طرح جامع اصناف

واحدهای محترم تجاری اداری و صنفی نیز مانند سایر اقشار جامعه دارای نیازهای بیمه ای متنوع و متفاوتی می باشند که برطرف کردن آنها دغدغه دائمی بیمه گران به شمار می رود در این میان شرکت سهامی بیمه ایران مفتخر است پس از انجام مطالعات میدانی و تطبیقی و همچنین نیاز سنجی واحدهای صنفی کشور برای اولین بار بیمه نامه ای را جهت کلیه واحدهای صنفی ارائه دهد که در آن علاوه بر خطرهای آتش سوزی ، انفجار و صاعقه، زلزله ، هزینه پاکسازی و سرقت ، مخاطرات جدید دیگری نظیر وقفه در فعالیت ( عدم النفع ) و مسئولیت مالی در برابر همسایگان را نیز تحت پوشش قرار دهد.
این بیمه نامه بصورت یک بسته بیمه ای عرضه شده است که در آن ساختمان ، تاسیسات و موجودی و محتویات یک واحد فروشگاهی تجاری در سرمایه پایه /۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال تا سقف صد برابر معادل مبلغ /۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال تحت پوشش خطرهای حریق ، انفجار ، صاعقه و زلزله قرار می گیرند که این سرمایه می تواند به نسبت دلخواه بین ساختمان و موجودی تقسیم گردد.
علاوه برآن در این بسته بیمه ای هر واحد صنفی از مبلغ /۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال در سرمایه پایه تا صد برابر آن یعنی مبلغ /۲٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال تحت پوشش خطر سرقت با شکست حرز قرار می گیرد و از جمله پوشش های دیگر این بیمه نامه می‌توان به پوشش مسئولیت مالی ناشی از وقوع آتش سوزی و انفجار در برابر همسایگان اشاره نمود که مبلغ پایه آن /۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال است که تا مبلغ /۲٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال قابل ارتقاء می باشد ، علاوه بر آن پوشش جدید منحصر به فرد این بسته بیمه‌ای پوشش وقفه در فعالیت (عدم النفع) ناشی از وقوع آتش‌سوزی می باشد که چنانچه واحد صنفی ، تجاری یا اداری دچار حادثه گردد این پوشش بخشی از زیان عدم فعالیت بیمه گر را تا مدت یک ماه پس از دوره انتظار ۷ روزه جبران می نماید و سرمایه پایه این پوشش /۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال در بیمه نامه پایه بوده که تا مبلغ /۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال قابل افزایش می‌باشد و آخرین پوشش طرح مزبور پرداخت هزینه پاکسازی و برداشت ضایعات پس از وقوع خسارت می باشد که این هزینه ها نیز در سرمایه پایه به مبلغ /۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بوده که تا سقف /۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال پرداخت می گردد.
ضمناً شایان ذکراست حق بیمه این بیمه نامه از مبلغ /۵۰۰٫۰۰۰ ریال آغاز گشته و با توجه به ضرایب انتخابی تا ۱۰۰ برابر قابل ارتقاء می باشد.

———————————————————————————————————————————————

بیمه مسئولیت مدنی مدیر/ هیئت مدیره ساختمان

مسئولیت مدنی بیمه گزار در قبال ساکنین و اشخاص ثالث در صورت تحقق خطرات ذیل تحت پوشش قرار می گیرد:
۱٫آسانسور
۲٫استخر و سونا
۳٫پارکینگ ساختمان
۴٫آتش سوزی مشاعات
۵٫کارکنان (نظافتچی،سرایدار)
۶٫سقوط اشیائ در محوطه ساختمان و اطراف آن
ایجاد خسارت به ساختمان های مجاور ناشی از آتش سوزی ، ترکیدگی لوله آب، نشت و ریزش چاه

———————————————————————————————————————————————

طرح بیمه لوازم خانگی

طرح بیمه لوازم خانگی شامل لوازم صوتی، تصویری ، و الکتریکی مانند تلویزیونهای LCD , LED پلاسما ، سینمای خانواده

یخچال فریزر ، کولرهای گازی ، اسپیلت و غیره …. در قبال استفاده کنندگان

———————————————————————————————————————————————

طرح بیمه مسئولیت مدنی مدیران مراکز بازپروری در قبال …

طرح بیمه مسئولیت مدنی مدیران مراکز بازپروری در قبال مددجویان(استفاده کنندگان) و خدمت گذاران در اختیار به شرح ذیل: ۱٫مراکز اقامتی تیپ B
۲٫مراکز اقامتی تیپ DIC
۳٫مراکز اقامتی تیپ MIMI
۴٫مراکز شلتر

———————————————————————————————————————————————

بیمه طرح جامع آتش سوزی و حوادث نوروزی

هر ساله در ایام عید نوروز خیل عظیمی از هموطنان به منظور استفاده از تعطیلات و دید و بازدید اقدام به مسافرت با وسیله نقلیه می نمایند و آنچه که در این ایام ممکن است طعم شیرین مسافرت را به کام آنها تلخ نماید وقوع حوادث غیر منتظره است بیمه ایران با طرح بیمه نامه جامع نوروزی که دوره آن از ۲۵ اسفند هر سال تا پانزدهم فروردین سال جدید می باشد و با ارائه پوشش های حریق ، انفجار، صاعقه، سرقت،سیل و طوفان غرامت فوت و نقص عضو و جبران هزینه های پزشکی گام بلندی در تامین آرامش خاطر هموطنان ارجمند برداشته و خاطره ای دلپذیر از تعطیلات ایام عید را برای آنها به ارمغان می آورد.

———————————————————————————————————————————————

پوشش بیمه نوسان نرخ ارز

در معاملات بین المللی پرداخت ثمن غالباً به روش L/C و بر اساس تبادل اسناد تجاری صورت گرفته و تحقق آن مستلزم گذشت زمان نسبتاً طولانی می باشد که در این میان ممکن است بواسطه عدم ثبات اقتصاد جهانی و به تبع آن افزایش نرخ ارز هزینه های مترتبه بر واردات مواد اولیه و همچنین صادرات محصولات افزایش یافته و وارد کنندگان و صادر کنندگان متحمل هزینه های غیرقابل پیش بینی از نوسان نرخ ارز گردند. با ارائه این پوشش تبعی بیمه گزاران عمده و صاحبان صنایع بزرگ کشور که دارای بیمه آتش سوزی نزد این شرکت باشند می توانند نوسانات نرخ ارز مربوط به مواد اولیه خریداری شده و یا محصولات صادراتی خود را وفق شرایط ویژه ای تحت این پوشش قرار دهند.

———————————————————————————————————————————————

بیمه جامع واحدهای صنعتی

این بیمه نامه صرفاً به منظور تامین تمامی نیازهای بیمه ای کارخانجات بزرگ تولیدی و واحدهای صنعتی تنظیم شده است که از بررسی های دقیق کارشناسی و انجام مطالعات تطبیقی در صنعت بیمه جهان محقق گردیده است. هدف از این طرح آن است که خدمات بیمه ای مورد نیاز این واحدها در تمامی رشته ها به صورت متمرکز صورت پذیرد . به موجب این طرح تمامی خدمات بیمه ای واحدهای صنعتی بیمه گزاران عمده به شرکت سهامی بیمه ایران اعلام می گردد و این شرکت خدمات خود را در قالب یک بسته بیمه ای ارائه می نماید. بدیهی است طرح مذکور مزایای بسیاری را برای بیمه گزاران بزرگ به همراه خواهد داشت .از آنجا که کلیه خدمات بیمه ای به صورت متمرکز صورت می گیرد. بیمه گزار صرفاً با یک بیمه گر همکاری داشته و این امر موجبات آرامش خاطر هر چه بیشتر بیمه گزاران را فراهم می نماید از طرف دیگر این امکان برای بیمه ایران فراهم می گردد که پوشش های بیمه ای را با حداقل نرخ ارئه نماید. نظر به این که طرح مزبور منطبق با نیازهای روز بیمه گزاران عمده می باشد انتظار بر این است که انقلابی را در صنعت بیمه کشور به همراه داشته باشد تا علاوه بر جلب رضایت بیمه گزاران عمده این شرکت بتواند به عنوان یک عامل مکمل و بازوی موثر دولت چرخه اقتصادی دولت را هر چه بیشتر رونق بخشد.

———————————————————————————————————————————————

بیمه تمام خطر اموال

با عنایت به نیاز مبرم تولید کنندگان و بیمه گزاران فعال در بخش صنعت شرکت سهامی بیمه ایران برای اولین بار در کشور بیمه تمام خطر اموال را در بیمه های آتش سوزی ارائه می نماید که به موجب آن علاوه بر خطرات اصلی (حریق،انفجار،صائقه) کلیه خسارات وارده به اموال واحدهای صنعتی تحت پوشش قرار میگیرند لذا هرگاه در طول مدت اعتبار بیمه نامه تمام و یا قسمتی از اموال بیمه شده بنا به هر علتی (به جز موارد استثنا شده) به طور ناگهانی دچار خسارت فیزیکی غیر قابل پیش بینی شود خسارت وارده به موجب این بیمه نامه جبران می گردد.

———————————————————————————————————————————————

پوشش بیمه عدم النفع (وقفه در فعالیت) ناشی از آتش سوزی …

یکی از پوشش های بیمه ای که همواره مورد نیاز بنگاه های اقتصادی بوده، بیمه عدم النفع یا وقفه در فعالیت است. این پوشش به عنوان مکمل بیمه آتش سوزی ، ضامنن بقاء بیمه گذار بعد از وقوع یک حادثه و خسارت فیزیکی است که منجر به قطع جریان تولید و محروم شدن بنگاه اقتصادی از درآمد و سود شده و همچنین متحمل هزینه های سربار می شود. در واقع بیمه عدم النفع یکی از بیمه های زیان پولی است که به موجب آن ، بیمه گر تعهد می کند چنانچه بر اثر آتش سوزی وقفه ای در جریان تولید یک بنگاه بازرگانی یا صنعتی پیش آید ، درآمد از دست رفته یا حقوق کارکنان ، مالیات و حق بیمه پرداخت نشده بیمه گزار را که بر اثر وقفه در تولید پیش آمده است براساس شرایط قرارداد جبران نماید. این بیمه نامه زیان ناشی از توقف تولید و فعالیت را برای مدت مشخصی مثلاً یک ماهه و یا شش ماهه تا زمان شروع فعالیت مجدد واحد بیمه شده جبران می کند.

———————————————————————————————————————————————

پوشش بیمه از کارافتادگی (شکست) ماشین آلات

با توجه به نیازسنجی های به عمل آمده این مدیریت اقدام به ارائه پوشش از کار افتادگی ماشین آلات در طول مدت بهره برداری نموده است که در آن هرگونه زیان یا خسارت فیزیکی ناگهانی و غیر قابل پیش بینی وارد بر ماشین آلات بیمه شده (به جز موارد مستثنی شده مندرج در شرایط مخصوص آن) که ناشی از تاثیرات مکانیکی ، الکتریکی و یا نوسانات برقی باشد تحت پوشش بوده و بیمه گر خسارت وارده را جبران می کند. با توجه به اینکه پوشش مزبور به عنوان یکی از خطرات تیمی بیمه نامه های آتش سوزی ارائه گردیده است لذا می بایستی محل استقرار دستگاه ها و ماشین آلات دارای بیمه نامه آتش سوزی معتبر نزد شرکت باشند.

———————————————————————————————————————————————

بیمه نامه های الکترونیکی (طرح تحول)

در اقدامی دیگر این شرکت به منظور تسهیل در خرید بیمه نامه توسط خانواده های محترم ، موضوع فروش اینترنتی برخی از انواع بیمه نامه های خود را در دستور کار قرار داده است که با مراجعه به سایت بیمه ایران به نشانی www.iraninsurance.ir امکانپذیر می باشد.

———————————————————————————————————————————————

طرح خانه به خانه

این طرح با هدف فروش بیمه‌های مورد نیاز خانواده‌ها با مراجعه حضوری نمایندگان و بازاریان آنها به درب منازل در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۱ اجرا گردید.عمده بیمه‌های ارائه شده در این طرح عبارت از بیمه‌های آتش‌سوزی ، بیمه جامع خانه و خانواده ، بیمه حوادث خانواده و سایر بیمه‌ها.

———————————————————————————————————————————————

طرح مهر

به منظور ارائه خدمات بیمه ای به خانواده های سراسر کشور و تعریف سبد بیمه خانوار ، بیمه ایران از ۲۰ مهرماه ضمن تماس تلفنی با هم میهنان و خانواده های ارجمند نیاز بیمه ای سبد خانواده را معرفی می نمایند تا پوشش های مورد نیاز را به سهولت در دسترس آنان قرار دهد .

———————————————————————————————————————————————

طرح بیمه کارگران عضو خانه کارگر

بر اساس توافق به عمل آمده فی مابین بیمه ایران و خانه کارگر کلیه کارگران عضو خانه کارگر و خانواده های آنان از پوشش های مختلف بیمه ایران بهره مند می گردند . این طرح از شهریور سال ۸۳ بر اساس توافق فی مابین مدیران عامل خانه کارگر و بیمه ایران آغاز گردیده است .

———————————————————————————————————————————————

طرح جامع بیمه کشاورزان

به منظور توسعه و نهادینه کردن بیمه در بخش کشاورزی و روستایی از ابتدای شهریور سال ۸۳ فعالیت نمایندگان بیمه ایران همزمان در سه بخش اشخاص ، اموال و مسئولیت در مراکز کشاورزی و روستایی کشور آغاز گردید . این طرح بر اساس توافق به عمل آمده با خانه کشاورز آغاز گردید و ۳۸% جمعیت کشور (روستایی و کشاورزی) ضمن آشنایی با خدمات بیمه های بازرگانی حسب نیاز از پوشش های بیمه ایران بهره مند گردیدند . پوششهای این طرح شامل : حوادث کشاورزان ، حوادث خانواده ، تأمین آتیه فرزندان ، آتش سوزی ابنیه کشاورزی ، بیمه ماشین آلات کشاورزی و مسئولیت کارفرمایان و مهندسین کشاورزی می باشد .
———————————————————————————————————————————————

طرح بیمه صنعت و تولید

بازار هدف در این طرح کارکنان و کارگران بخش های صنعتی و تولیدی و بازرگانی بوده اند که نمایندگان بیمه ایران از دهم تا بیستم تیرماه ۸۳ در سراسر کشور به مراکز صنعتی ،‌ تولیدی و بازرگانی مراجعه و پوشش های موردنیاز را ارائه نموده اند . این طرح به مناسبت روز صنعت و معدن از دهم تیر آغاز گردیده است.
———————————————————————————————————————————————

هفته فرهنگ بیمه
به ابتکار بیمه ایران از پنجم تا دوازدهم اردیبهشت سال ۸۳ هفته فرهنگ بیمه نامیده شد و نمایندگان بیمه ایران در سراسر کشور در طی این هفته به کلیه سازمانها ، نهادها و ادارات مراجعه و بیمه های مورد نیاز کارکنان و خانواده آنان را به آنان معرفی و ارائه نمودند . در بسیاری از سازمانها با هماهنگی قبلی غرفه های موقت به منظور پاسخگویی مستقر گردید . بیمه عمر ،‌ بیمه حوادث ، بیمه آتش سوزی منزل ، بیمه بدنه اتومبیل و سایر بیمه های مورد نیاز همچون مسئولیت از جمله پوششهای طرح فرهنگ بیمه می باشد .
———————————————————————————————————————————————

طرح جامع خانه و خانواده

این طرح از مرداد ماه سال ۸۲ در سراسر کشور به اجرا درآمده است و بر اساس آن نمایندگان بیمه ایران ضمن مراجعه به منازل هم میهنان با دریافت ۸۸۸۰ تومان ساختمان ، تأسیسات و اثاثه منزل را در مقابل سرقت ، آتش سوزی ،‌انفجار ، صاعقه ، سیل و همچنین زیانهای وارد به افراد خانواده ناشی از خطرات فوق را جمعاً‌ تا مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۱۲۰ ریال تحت پوشش بیمه ایران قرار می دهند .

———————————————————————————————————————————————

طرح بیمه رایانه

این طرح چهارمین طرح سراسری خانه به خانه بیمه ایران است و از مردادماه سال ۸۲ اجرا گردیده ؛ بر اساس این طرح خسارتهای فیزیکی وارد به رایانه ناشی از آتش‌سوزی ، انفجار ، سیل ، طوفان، زلزله ، نشست و رانش زمین ، سقوط از بلندی ،برخورد جسم خارجی ، نفوذ مایعات به داخل اجزا ،حمل و جابجایی در محل مورد بیمه ، نوسانات جریان الکتریسیته و سرقت با شکست حرز حداکثر با قیمت کامل رایانه تحت پوشش قرار می‌گیرد. حق بیمه این بیمه‌نامه معادل یک درصد کل قیمت رایانه می‌باشد.

———————————————————————————————————————————————

طرح بهداشت روانی خانواده

بیمه ایران به منظور آرامش آینده خانواده‌های ارجمند و سرپرست خانوار طرح بهداشت روانی خانواده را در شهریور و آبان ماه سال ۸۱ به اجرا درآورد.این طرح شامل بیمه عمر زمانی سرپرست خانوار و بیمه تامین آتیه فرزندان می‌باشد که پس‌اندازی برای آینده خانواده محسوب می‌گردد.

———————————————————————————————————————————————

طرح بیمه آتش سوزی واحدهای صنفی

طرح بیمه‌های آتش‌سوزی واحدهای صنفی در ادامه طرح بیمه ‌خانه به خانه در تیرماه ۱۳۸۱ در سراسر کشور و با هدف فروش بیمه‌های مورد نیاز اصناف کشور به اجرا درآمده ، از جمله بیمه‌های طرح بیمه‌های طرح اصناف بیمه‌های آتش‌سوزی واحد صنفی و بیمه‌های اشخاص شامل عمر و حوادث می‌باشد.

———————————————————————————————————————————————

طرح های خانه و خانواده بیمه ایران

بیمه ایران از ابتدای سال ۸۱ به منظور دسترسی آسان خانواده ها به خدمات بیمه ای و ایجاد امنیت خاطر بیشتر واحد خانواده ، برای اولین بار ابتکاری نو را در ارائه خدمات بیمه ای بنیان نهاد که بعنوان طرحهای خانه به خانه موجب گسترش فرهنگ بیمه در بین عموم مردم و اقشار مختلف جامعه گردیده است . در این طرحها بازاریابان نمایندگیهای بیمه ایران با مراجعه به درب منازل و محل کار مردم خدمات مورد نیاز را به ساده ترین شیوه و ارزانترین هزینه تقدیم به هم میهنان ارجمند می نماید .

———————————————————————————————————————————————

طرح بیمه تکمیلی اصناف

طی توافق فی ما بین آقایان قاسم نوده فراهانی رئیس شورای اصناف کشور و سهامیان مدیر عامل بیمه ایران از تاریخ یکشنبه دوم دیماه ۸۶ طرح بیمه تکمیلی اصناف کشور امضاء و به اجرا در آمد .بر اساس این توافق تمامی افراد صنفی و خانواده های آنان می توانند از بیمه تکمیلی اصناف در بیمه ایران استفاده کنند. براساس این طرح ، خدمات درمانی اصناف و خانواده های آنان که از سوی بیمه تأمین اجتماعی بصورت کامل پرداخت نمی شوند تا سقف ۳۰ میلیون ریال در جراحی های پزشکی پرداخت می شود . در این طرح واحدهای صنفی دارای پروانه کسب می توانند پس از عقد قرارداد اتحادیه وانجمن صنفی خودشان با مراکز بیمه ایران در هر نقطه کشور از بیمه تکمیلی اصناف استفاده نمایند. حق بیمه ماهانه برای هر فرد صنفی ۲۰۴۰۰ ریال می باشد که سالیانه معادل ۲۹۰ هزار ریال خواهد بود. انجمن ها و اتحادیه های صنفی مشمول شورای اصناف کشور می توانند جهت عقد قرار داد برای اعضای تحت پوشش خود به مراکز و شعب بیمه ایران در سراسر کشور مراجعه نمایند .

———————————————————————————————————————————————

طرح ۱۵ تا ۲۲ بیمه ایران

از تاریخ پانزدهم آبان ماه ۸۶ مصادف با هفتاد و دومین سالگرد تأسیس بیمه ایران طرح ۱۵ آبان تا ۲۲ بهمن بیمه ایران شامل ۵ طرح جدید بیمه ای با طرح کارشناسی سیار خسارت آغاز گردیده است . طرح کارشناسی سیار خسارت (پرداخت خسارت فوری در محل حادثه) همزمان با ۱۵ آبان سالروز تأسیس بیمه ایران ،بیمه ایران برای اولین بار در کشور طرح کارشناسی سیار پرداخت خسارت فوری در محل حادثه را ارائه نموده است . بر اساس این طرح که ابتدا از مناطق محروم کشور آغاز شده است کارشناسان سیار خسارت بیمه ایران بلا فاصله پس از وقوع حادثه همزمان با مأمورین انتظامی به صحنه حادثه آمده و در صورت دارا بودن مدارک لازم از جمله گواهینامه و بیمه نامه بلافاصله خسارت را بررسی و پرداخت می نمایند . اولین مرکز این طرح در کانکس پلیس راه کرج به تهران مستقر گردیده و مراکز اسلامشهر ،رباط کریم و هشتگرد و برخی استانها بصورت آزمایشی این طرح را آغاز نموده اند تا در آینده نزدیک در سراسر کشور اجرا شود.
———————————————————————————————————————————————

طرح بیمه پست بانک

براساس توافق بعمل آمده فیمابین دکتر افضلی مدیر عامل پست بانک ایران و سهامیان مقدم رئیس هیات مدیره ومدیر عامل شرکت سهامی بیمه ایران برای اولین بار در کشوراز طریق بیش از۲۵۰۰دفتر شهری و ۵۶۰۰دفتر روستائی پست بانک در ۲۱۰۰۰روستای کشور خدمات بیمه ای به روستائیان ارائه خواهد گردید. این خدمات در آینده به ۱۰۰۰۰دفتر گسترش خواهد یافت. هم اکنون مقدمات تدارک بسته های آموزشی وسایر هماهنگی هادردست انجام است.اجرای این نوع طرحها میتواند درآینده از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری نماید.

———————————————————————————————————————————————

طرح بیمه الکترونیک

بیمه ایران عرضه اینترنتی بیمه را با فروش الکترونیک طرح جامع خانه و خانوار آغاز کرد و نخستین بیمه‌نامه به نام سید حمید پورمحمدی برای مدت پنج سال سند خورد.

———————————————————————————————————————————————

طرح بیمه بیماری های خونی

بر اساس توافق فی مابین بیمه ایران و سازمان انتقال خون کشور کلیه زیانهای ناشی از استفاده از محصولات خونی بیماران مصرف کننده محصولات خونی سازمان انتقال خون ایران ، از سوی بیمه ایران قابل پرداخت می باشد.سازمان انتقال خون طی قراردادی با بیمه ایرانمسئولیت عوارض ناشی از مشکلات خونی و آثار منفی برروی استفاده کنندگان را به بیمه ایرانواگذار کرده است.این پوشش شامل فوت و عوارض ناشی از بیماریهای خونی وارد به استفاده کنندگان می باشد.

———————————————————————————————————————————————

طرح پرداخت دیه فوری بدون رأی دادگاه

بیمه ایران برای اولین بار اقدام به پرداخت دیه فوری نموده است. بر اساس این طرح زیاندیده و یا وارث قانونی متوفی میتوانند به همراه مقصر با مراجعه به بیمه ایران و ارائه گزارش حادثه و گزارش پزشکی قانونی بدون مراجعه به دادگاه ونیاز به اخذ رأی با بیمه ایران توافق نموده و تا ۸۵% غرامت جانی خود را بصورت فوری دریافت نمایند.

———————————————————————————————————————————————

طرح فروش بیمه نامه های الکترونیکی

با دستور ریاست جمهوری مبنی بر فروش بیمه های الکترونیکی و بر اساس فناوری موجود دربیمه ایران برای اولین بار درصنعت بیمه کشور از۱۵ آبان سال ۸۶ مصادف با سالروز تأسیس بیمه ایران ، این شرکت موفق به فروش بیمه الکترونیک در کشور گردید . بر اساس ساختار های موجود در سایت بیمه ایران به آدرس اینترنتی www.iraninsurance.ir کلیه هموطنان ارجمند می توانند بدون مراجعه به شرکتهای بیمه از محل کار یا منزل با استفاده از فناوری اطلاعات به سایتبیمه ایران مراجعه نموده و هر یک از پوشش های بیمه الترونیکی را با استفاده از کارت شتاب دارای قابلیت پرداخت بانکی صادر و با استفاده از پرینتر بیمه نامه خودرا در هر لحظه دریافت نمایند.
پوشش های بیمه الترونیکی بیمه ایران در حال حاضر به این شرح است :

  1. بیمه آتش سوزی حوادث خانه و خانوار (طرح تحول)
  2. بیمه آتش سوزی منازل مسکونی(طرح همگانی)
  3. بیمه آتش سوزی مسکونی(با پوشش سیل و زلزله)
  4. بیمه حوادث خانواده
  5. بیمه باربری وارداتی
  6. سایر طرحهای در دست اجرا ……

———————————————————————————————————————————————

طرح پرداخت خسارت بدون گزارش

کلیه دارندگان بیمه نامه شخص ثالث بیمه ایران پس از حادثه در صورت ایجاد خسارت کمتر از یک میلیون و پانصد هزار ریال می توانند با مراجعه مقصر و زیاندیده و ارائه مدارک لازم شامل گواهینامه معتبر طرفین و بیمه نامه متصل به بیمه قبلی (با بیمه قبلی فاصله نداشته باشد) به ۴ مرکز پرداخت خسارت بیمه ایران در تهران وشعب سراسرکشورمراجعه و خسارت خود را بلافاصله پس از کارشناسی و تعیین غرامت دریافت نمایند.شعب پرداخت خسارت ثالث بدون گزارش بیمه ایران درتهران بشرح ذیل میباشد : شعبه ممتاز غرب – شعبه ممتازشرق – شعبه هلال اهمر – شعبه تهران نو

———————————————————————————————————————————————

طرح کنسرسیوم بیمه زائرین مراسم ارتحال و راهپیمایان دهه مبارکه فجر

همه ساله طی یک کنسرسیوم بیمه ای به راهبری بیمه ایران زائرین مراسم ارتحال عازم به حرم مطهر حضرت امام (ره) و شرکت کنندگان در راهپیمائی یوم الله ۲۲ بهمن تحت پوشش بیمه حوادث قرار می گیرند. مدت پوشش حدود ۵ تا ۶ روز از لحظه حرکت از مبدأ اولیه می باشد و در این مدت کلیه حوادث پیش آمده برای زائرین و راهپیمایان تحت پوشش بیمه قرار می گیرد. این قرارداد بین بیمه ایران و ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) و ستاد بزرگداشت سالروز انقلاب اسلامی منعقد می گردد و در این مدت گروه اورژانس بیمه ایران در محل برگزاری و چند بیمارستان تهران بصورت آماده باش مستقرهستند.

———————————————————————————————————————————————

طرح کارشناسی سیار پرداخت خسارت فوری در محل حادثه

بر اساس پیش بینی های بعمل آمده و هماهنگی با راهنمائی و رانندگی کشور و تأکید بیمه ایران بر نقش راهبری خود در اجرای فرامین ریاست جمهوری در زمینه طرح تحول صنعت بیمه و ارائه خدمات سریع و آسان به مردم برای اولین بار در کشور طرح پرداخت خسارت فوری در محل حادثه توسط این شرکت طراحی و به اجرا درآمده است. بیمه ایران در سال ۸۶ با استفاده از اتومبیلهای سیار و کارشناسان خسارت و محاسب و ارزیاب خود در نقاط مختلف شهر مستقرگردیده است و بلافاصله پس از بروز حادثه و اطلاع به پلیش ۱۱۰، کارشناسان سیار بیمه ایران با تماس پلیس ۱۱۰ خود را به محل حادثه رسانده و در صورت تکمیل بودن مدارک بیمه و گواهینامه طرفین حادثه خسارت را در محل بررسی و پرداخت مینماید. مرکز طرح کارشناسی سیار بیمه ایران در خیابان سعدی شمالی، خیابان کوشک می باشد و گروه کارشناسان بصورت آزمایشی در ۳ منطقه تهران و تعداد زیادی از استانها مستقر می باشند.

———————————————————————————————————————————————

طرح بیمه پالایشگاه ها

بیمه ایران برای اولین باردرکشور کلیه پالایشگاههای نفت، گاز و تأسیسات مربوط به آن را طی یک قرارداد بزرگ تحت پوشش بیمه درآورده است. این طرح بصورت کنسرسیوم به راهبری بیمه ایران در حال اجرا و گسترش است.

———————————————————————————————————————————————

طرح بیمه انرژی

بر اساس قرارداد فی ما بین وزارت نفت و بیمه ایران طی یک کنسرسیوم بیمه ای به راهبریشرکت سهامی بیمه ایران کلیه حوادث مربوط به تأسیسات نفت و گاز و پتروشیمی کشور تحت پوشش بیمه ایران درآمده است. این بیمه نامه سالها درحال اجرا ست و در ۳۰ خرداد ۸۶ طی یک کنسرسیوم مجدادا تمدید گردیده است.

———————————————————————————————————————————————

طرح تحول صنعت بیمه

از تاریخ ۱۹ تیرماه ۸۶ با صدور فرمان ۱۰ ماده ای طرح تحول صنعت بیمه با راهبری شرکتهای بیمهدولتی و مشارکت بیمه های خصوصیزیر نظر وزارت امور اقتصادی و دارائی (معاونت بانک و بیمه) آغاز گردیده است. در ابتدای این طرح چالشهای موجود توسط اندیشمندان دانشگاهی احصاء گردید و همایش مدیریت بر چالشهای صنعت بیمه درتاریخ ۲۸ تیرماه ۸۶ در تالار دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد. پس از آن نقش بیمه در اقتصاد ملی مورد ارزیابی قرار گرفت و همایشبیمه و اقتصاد ملی در هجدهم شهریورماه ۸۶ در تالارذکریای رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد. سپس شرکتهای بیمه به ۵ کارگروه تخصصی تقسیم گردیدند که شرکتهای بیمه ایران، آسیا، البرز، دانا و بیمه مرکزی رهبری بررسی قوانین و مقررات بیمه را در حوزه های مختلف بعهده گرفتند با تشکیل کارگروهها، کارشناسان بیمه گزارشهای کارگروه را تهیه و به معاونت بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارائی ارائه کردند تا توسط ایشان تقدیم ریاست جمهوری شود. هم اینک گزارشات مربوطه در مرحله کارشناسی دولت قرار گرفته تا به تصویب دولت و مجلس شورای اسلامی برسد. این امر در حال حاضر در مرحله اجرائی است و بیمه ایرانبا توجه به نقش راهبری در صنعت بیمه به طراحی واجرای فرامین بصورت عملی واجرائی می باشد که از آن جمله می توان به اجرای طرح پرداخت خسارت فوری در محل حادثه، طرح بیمه الکترونیک، طرح بیمه اصناف و آموزش و پرورش و سایر طرحهای در دست اجرا اشاره نمود که همگی برای اولین بار توسط بیمه ایران به اجرا درآمده است. اطلاعات تکمیلی این طرح را می توانید از طریق همین سایت و یا سایت معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارائی به آدرس www.dbic.ir ملاحظه نمایند. روابط عمومی طرح تحول صنعت بیمه درطی این مدت بعهده بیمه ایران بوده است.